Przedszkole nr 250 ,,Akwarelka”

Rowerowy Maj w Akwarelce

Bierzemy udział w Kampanii Rowerowy Maj

Szanowni Państwo,

     Już 6 maja rozpoczyna się kampania Rowerowy Maj i będzie trwała do 29 maja. Zasady udziału w kampanii są proste: przez cały maj zachęcamy naszych przedszkolaków, aby codziennie docierali do naszego Przedszkola w sposób aktywny – na rowerze, deskorolce, rolkach, wrotkach lub hulajnodze (z wyłączeniem hulajnóg elektrycznych). Zakładany dystans, który mają przejechać dzieci to co najmniej 300 metrów. Warunkiem uczestnictwa dziecka w kampanii jest podpisanie zgody na udział dziecka w akcji rowerowy maj. Każde dziecko otrzyma dzienniczek, który na czas kampanii będzie znajdował się w sali po zakończeniu kampanii - 29 maja zostaną rozdane dzieciom.

      W zamian za aktywną podróż dzieci otrzymują dwie naklejki: jedną do rowerowego dzienniczka, drugą na wspólny plakat. Najaktywniejsza grupa przedszkolna będzie mogła zostać nagrodzona w formie wycieczki lub warsztatów. Aktywni uczestnicy także są wyróżniani – otrzymują zniżki i darmowe wejściówki do partnerujących kampanii centrów rozrywki i edukacji. Z każdej indywidualnej nagrody ufundowanej przez Partnera można skorzystać 1 raz – zasady realizacji nagród są opisane w dzienniczku oraz na stronie internetowej: rowerowymaj.eu/warszawa-2024.

Bardzo ważna informacja!

      Każdego dnia, po aktywnym przyjeździe dziecka do Przedszkola, zadaniem Państwa będzie zaznaczenie na liście literki "R" przy imieniu swojego dziecka. Lista będzie znajdowała się na stoliku przy wejściu do Przedszkola. Bardzo prosimy o sumienne wpisywanie się na listę każdego dnia po wejściu do przedszkola, ponieważ na jej podstawie będą wydawane dzieciom naklejki do dzienniczka. Nie będzie możliwości zaznaczenia swojego przejazdu z datą wsteczną - naklejki nie będą wydawane. Dzieci codziennie będą uzupełniały swoje dzienniczki.

      Przed Przedszkolem pojawiły się dodatkowe barierki przy których będzie można postawić rower/hulajnogę/rolki/deskorolkę.

      Zachęcamy do zapoznania się z Informatorem dla rodzica aktywnego dziecka, który został opracowany, by między innymi: odświeżyć wiedzę dotyczącą obowiązujących przepisów prawa w zakresie poruszania się najmłodszych w ruchu drogowym i podpowiedzieć; kilka rozwiązań użytecznych w trakcie trwania kampanii i w codziennych, głównie rowerowych aktywnościach. Informator można pobrać ze strony internetowej: https://rowerowymaj.eu/wp-content/uploads/ulotka_dla_rodzicow.pdf
Zachęcamy także do zapoznania się regulaminem kampanii: https://rowerowymaj.eu/wp-content/uploads/Regulamin-Warszawa-2024.pdf