Przedszkole nr 250 ,,Akwarelka”

Jesteś tutaj: Start / O placówce

O placówce

,,Jest takie miejsce w Warszawie, gdzie co dzień słychać dziecięcy gwar. Gdzie mały z dorosłym wędruje w zabawie poznając świat...” Tym miejscem jest Przedszkole nr 250 ,,Akwarelka”, położone w sercu osiedla Kinowa - Grochów. Nazwa „Akwarelka” określa plastyczny kierunek działań naszej placówki. Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku 3-6 lat. W placówce tworzone są oddziały jednorodne i mieszane wiekowo. Nasze przedszkole mieści się w jednopiętrowym, wolnostojącym budynku. Dysponujemy pięcioma salami dydaktycznymi dostosowanymi do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Dbamy o ich systematyczne doposażenie i estetyczny wygląd.

W ciągu czterech pór roku dzieci w naszym przedszkolu korzystają z ogrodu przedszkolnego podzielonego na dwie strefy: dla dzieci młodszych oraz starszych. Teren wokół przedszkola jest bezpieczny, odległy od miejskiego hałasu. Bliskość Rodzinnych Ogródków Działkowych i Parku Skaryszewskiego stwarza możliwości do częstych spacerów i obserwacji przyrodniczych.

Nasze przedszkole zatrudnia nauczycieli wychowania przedszkolnego, psychologa, logopedę i pedagogów oraz pracowników administracji i obsługi. Kadrę pedagogiczną naszego przedszkola tworzy zespół wykształconych i kreatywnych nauczycieli, dbających o ciepłą i przyjazną atmosferę w placówce. Dzieci objęte są opieką specjalistów: logopedy, psychologa oraz pedagoga specjalnego. Ofertę naszego przedszkola wzbogacają zajęcia z języka nowożytnego (obecnie jest to j. francuski) oraz rytmiki.

Godziny otwarcia przedszkola

Drodzy Rodzice,

Nasze Przedszkole pracuje w godzinach od 7.00 do 17.00.

Czytaj więcej o: Godziny otwarcia przedszkola